Niste prijavljeni u sustav !

Pretraživanje

Traži

Stožer civilne zaštite

Objavljeno: 3.3.2015. u 8:18
Prikaza: 1480

Obilježen Dan civilne zaštite

Stožer civilne zaštite : Obilježen Dan civilne zaštite

Obilježavajući Dan civilne zaštite jučer je u Velikoj vijećnici županijske uprave održana Svečana sjednica Stožera zaštite i spašavanja Brodsko-posavske županije. U sklopu Sjednice prikazan je i dokumentarni film Slavonskobrodske televizije o prošlogodišnjim poplavama koje su pogodile Slavoniju, a obrana od poplava bila je i glavna tema sastanka. Načelnik Stožera, zamjenik župana Davor Vlaović osvrnuo se na rad službi koje djeluju u sastavu Stožera te još jednom naglasio njihovu brzu i kvalitetnu reakciju prilikom prošlogodišnjih poplava za što je Stožer dobio i pohvalu premijera Vlade RH. Imajući u vidu sve potencijalne opasnosti pa tako i činjenicu da bi se, sukladno hidrometeorološkim podacima, prošla godina mogla ponoviti, prioritet je što bolje pripremiti i opremiti sve žurne službe u sastavu Stožera. Od radio veze, pa do potrebne radne odjeće, koja je ovom prigodom podijeljena članovima Stožera.

U suradnji tjednika Posavska Hrvatska i Stožera, organizirana je i prigodna izložba u salonu Vladimir Becić, koja kronološkim redom, putem fotografija brojnih novinara i građana s područja naše županije bilježi zbivanja vezana uz prošlogodišnje poplave – od rasta vodostaja do prestanka opasnosti. Podsjetimo, u svibanjskim poplavama 2014. branjeno je 115 kilometara nasipa, utrošeno 430 tisuća vreća i 3.011 m3 pijeska, 1.513 m3 šljunka i 1.616 m3 tucanika i agregata, te izgrađeno 10 kilometara zečjih nasipa. Pravovaljanom reakcijom stožera i žurnih službi izbjegnute su veće materijalne štete i ljudske žrtve, no i unatoč tomu štete su evidentne posebno na prometnicama, nasipu i poljoprivrednim površinama. Po riječima načelnika Stožera Davora Vlaovića, iako su štete u našoj županiji bile procijenjene na čak 200 milijuna kuna, tek neznatan dio sredstava u visini od 5 milijuna kuna pristigao je u našu županiju s državne razine.

U sklopu obilježavanja Dana civilne zaštite, građani Slavonskog Broda, mogli su pregledati dio izložene opreme i upoznati se s radom nekih žurnih službi na gradskom Korzu.


Stožer civilne zaštite : Obilježen Dan civilne zaštite : SlikaSlika
Stožer civilne zaštite : Obilježen Dan civilne zaštite : SlikaSlika
Stožer civilne zaštite : Obilježen Dan civilne zaštite : Slika 1Slika 1
Stožer civilne zaštite : Obilježen Dan civilne zaštite : Slika 1Slika 1
Stožer civilne zaštite : Obilježen Dan civilne zaštite : Slika 2Slika 2
Stožer civilne zaštite : Obilježen Dan civilne zaštite : Slika 2Slika 2
Stožer civilne zaštite : Obilježen Dan civilne zaštite : Slika 3Slika 3
Stožer civilne zaštite : Obilježen Dan civilne zaštite : Slika 3Slika 3
Stožer civilne zaštite : Obilježen Dan civilne zaštite : Slika 4Slika 4
Stožer civilne zaštite : Obilježen Dan civilne zaštite : Slika 4Slika 4
Stožer civilne zaštite : Obilježen Dan civilne zaštite : Slika 5Slika 5
Ostali članci
Brodsko-posavska županija : Potpisani sporazumi o korištenju opreme iz projekta "JENTRAP" s institucijama u sastavu Stožera CZ BPŽ

Potpisani sporazumi o korištenju opreme iz projekta "JENTRAP" s institucijama u sastavu Stožera CZ BPŽ

28. rujan 2018. u 10:36
Slavonski Brod, 28. rujna 2018. Sporazum o dodjeli 2.154.000 kuna vrijedne opreme na korištenje institucijama u sastavu Stožera CZ Brodsko-posavske nabavljene u sklopu aktivnostima na projektu ,,JointContribution to Enhanced Transnational Emergency Preparedness in The SavaBasin –
Brodsko-posavska županija : Zbog varijacija podataka o potresu, BPŽ uputila dopis za očitovanje  nadležnih službi

Zbog varijacija podataka o potresu, BPŽ uputila dopis za očitovanje nadležnih službi

7. lipanj 2018. u 15:00
Brodsko-posavska županija uputila je službeni dopis Državnom seizmološkom zavodu RH za očitovanje o netočnim informacijama vezanim uz potres na području Slavonskog Broda i okolice koji donosimo u prilogu ovog teksta.
Brodsko-posavska županija : Potres jačine 4 po Richteru s epicentrom  9 km  sjeverno od Slavonskog Broda

Potres jačine 4 po Richteru s epicentrom 9 km sjeverno od Slavonskog Broda

7. lipanj 2018. u 9:12
Prema informacijama iz centra 112 šire područje Slavonskog Broda, danas nešto prije 9 sati zahvatio je potres jačine 3,8 po Richteru. Kako saznajemo za sada nema dojava o ozlijeđenima niti o materijalnim štetama. Od istog izvora, Centra 112, saznali smo da je epicentar potresa b
Brodsko-posavska županija : Pripremljeni za turističku i protupožarnu sezonu

Pripremljeni za turističku i protupožarnu sezonu

22. svibanj 2018. u 13:43
Slavonski Brod 22. 5. 2018. Priprema i provedba aktivnosti za turističku i protupožarnu sezonu u 2018. godini bila je tema današnjeg radnog sastanka odžanog u Velikoj vijćnici županijske uprave na inicijativu Državne uprave za zaštitu i spašavanje – područnog ureda u Slavonskom B
Brodsko-posavska županija : Obavijest i preporuka Stožera CZ BPŽ uoči nastavka školske godine (7.4.2018.)

Obavijest i preporuka Stožera CZ BPŽ uoči nastavka školske godine (7.4.2018.)

7. travanj 2018. u 11:01
Slavonski Brod 7. travnja 2018. Obzirom da je za vodu iz vodoopskrbnog sustava na području grada Slavonskog Broda i šest (6) susjednih općina još uvijek na snazi preporuka da se ista ne koristi za piće, pitka i zdravstveno ispravna voda na ugroženom području biti će, uoči nas