Ministar Banožić i dalje obilazi slavonska mjesta pogođena nevremenom, a na terenu je u Brodsko-posavskoj i Vukovarsko-srijemskoj županiji angažirano 270 pripadnika HV-a.
Pomoć Slavoniji na sanaciji šteta nastalih uslijed olujnog nevremena Hrvatska vojska nastavlja pružati i u utorak, 25. srpnja 2023. godine, a sukladno iskazanim potrebama županijskih Stožera civilne zaštite.
Tako je tijekom današnjeg dana na području Vukovarsko-srijemske županije angažirano oko 200 pripadnika Hrvatske vojske i to na području: Nijemaca, Iloka, Otoka, Lovasa, Tovarnika – Ilače, Mikluševaca, Starih Jankovaca – Slokavaca, Privlake, Andrijaševaca i Babine grede.
Također, na području Slavonskog Šamca i Slavonskog Broda u Brodsko-posavskoj županiji na terenu se nalazi 70 pripadnika HV-a.
Ministar obrane Mario Banožić koji od prošlog tjedna obilazi sva slavonska mjesta koja se suočavaju s posljedicama velikog nevremena, još je jednom zahvalio svim djelatnicima, načelnicima i gradonačelnicima općinskih i županijskih stožera civilne zaštite, koji svako jutro i večer daju izravne zadaće svim sastavnicama domovinske sigurnosti.
IZVOR: MORH