Program obilježavanja Dana općine započeo je svečanom sjednicom Općinskog vijeća, održanom u Društvenom domu Slavonski Šamac. Načelnik Branimir Milinović tom je prilikom predstavio sve ono što je realizirano u proteklom razdoblju te najavio projekte i programe koji su u pripremi za nadolazeće razdoblje.
Istovremeno, ispred zgrade Općine održano je tradicionalno natjecanje u kuhanju fiša, koje je i ove godine okupilo brojne ekipe i ljubitelje slavonske gastronomije.
Svim stanovnicima Općine Slavonski Šamac dan je čestitao i župan Brodsko-posavske županije dr. sc. Danijel Marušić, koji je istaknuo dobru suradnju Županije i lokalne uprave te najavio nastavak podrške razvojnim projektima na području općine.
Danu Općine prisustvovali su i saborski zastupnik i predsjednik Županijske skupštine Pero Ćosić, zamjenik župana Marko Šimić, saborska zastupnica Sanda Livia Maduna te mnogobrojni ravnatelji ustanova.
Večernji program nastavit će se vrhunskom zabavom – publiku će od 20 sati zabavljati Pero Galić, dok će ljubitelji nogometa od 23 sata moći pratiti utakmicu na velikom videozidu, a slavlje će se nastaviti koncertom grupe EjSiDiSi, koja će se pobrinuti za odličnu atmosferu do kasno u noć.